Vizuālās mākslas izstāde „GRAFIKA. SAULESZIEDS.”

Izveidots Ceturtdiena, 26 Novembris 2020 09:27

                        SAMANTA KLAUCĀNE 6.a klase          ELIZABETE ELĪZA ARSTE 6.d klase                    NILS TAUBE 6.c klase

Aiz loga ir rudens, kad krāsainās koku lapas jau sen veido vien brūnu paklāju. Taču skolas, 4.- 6. klašu korpusā, aizvien vēl virmo košs rudens, jo mazo zāli izdaiļo 39 saulespuķes, kuras savos darbos ir izstrādājuši 6. klašu skolēni. Saulespuķe ir siltuma, cēluma un saules simbols. Radošajos darbos ir atspoguļots, cik dažāda ir saulespuķe un cik daudz variāciju, šķirņu tai var būt. Darbi radīti grafikas tehnikā, kur galvenais izteiksmes līdzeklis ir punkts, līnijas, laukumi, kā arī tumšo un gaišo toņu harmonija.

Ļoti gribētos, lai izstāde „SAULESZIEDS” silda katru skatītāju ar savu košumu, kas neļauj skumt par to, ka rudens reizēm mēdz mūs biedēt ar lielām peļķēm un negaidītām vēja brāzmām. 

Materiālu sagatavoja vizuālās mākslas skolotāja ILONA MEŽINSKA

Vērtības literāro pasaku pasaulē

Izveidots Otrdiena, 16 Februāris 2021 13:02

Man gribas ticēt, ka katra bērnība saistās ar mīļākām rotaļām un rotaļlietām, ar dzimšanas dienas dāvanām un apsveicējiem, ar prieku, laimi un mīlestību. Un tikai bērnībā mēs lasām grāmatas, kuras atceramies visu mūžu.

Attālinātais mācību process literatūrā 5.b., 5. d. un 5.e klasei iesākās ar slavenā dāņu literāro pasaku autora Hansa Kristiana Andersena daiļrades iepazīšanos. Skolēni lasīja literāro pasaku “Sniega ķēniņiene” un juta līdzi Kaja un Gerdas izjūtām, sastopoties ar grūtībām un dažādiem cilvēkiem.

Lasīt tālāk: Vērtības literāro pasaku pasaulē

Pirmsskolas izglītības iestādes "Sprīdītis" izaicinājums 3.b klasei

Izveidots Otrdiena, 10 Novembris 2020 08:55

Atsaucoties Pirmsskolas izglītības iestāde "Sprīdītis" izaicinājumam, mēs 3.b klase no Valmieras Pārgaujas sākumskolas to pieņēmām. Katrs no mums bija kopā ar savu ģimeni un apciemoja kādu Dižkoku, kas atrodas Valmieras tuvākajā apkaimē. Mēs uzzinājām, ka Valmieras rajonā, Valmieras pagastā atrodas Rietekļa paeglis. Rietekļa paeglis – dabas un kultūrvēstures piemineklis – izslējies kā pīķa dūzis. Izcilā ainavā kā izsaukuma zīme skaistumam. Resnākais un, gribētos sacīt, arī skaistākais paeglis jeb kadiķis Latvijā un Baltijā, un arī Rietumeiropā. Rietekļa paeglis, stumbra apkārtmērs 2,8 m, Resnākais Eiropā. Mēs uzzinājām, ka Valmierā ir daudz skaistu dižkoku .Mums visiem kopā ir jāsaudzē un jākopj dižkoku vietiņas. Liels prieks bija redzēt, ka pārsvarā pie lielākās daļas dižkoku apkārtējā vide ir sakopta, līdz ar to sniedzām Savu mīlestību dižkokā un dižkoku samīļojām, kur tas bija nepieciešams sakopām. Dižkoki ir mūsu Latvijas lepnums, saudzēsim dabu! Kopā mums visiem izdosies! Kopīgā bilde uzņemta septembrī, pirms pulcēšanās ierobežojumiem!

Sagatavoja: 3.b klases audzinātāja Diāna Pozdņihova

Autortiesības © 2021 Valmieras Pārgaujas sākumskola. Visas tiesības aizsargātas.
Joomla! ir atvērtā koda programmprodukts ar GNU General Public licenci.
Joomla templates 1.7 by Hostgator