Acīm netveramā pasaule

Izveidots Trešdiena, 07 Februāris 2018 10:53

Kas ir pētnieks? Ko viņš dara? Šāds jautājums tika uzdots ikvienam Valmieras pilsētas un Burtnieku novada 1.-4.klašu skolēnam. Un atbildes bija visdažādākās, jo pētnieki darbojas ļoti daudzās jomās, viņu darba lauks ir bezgalīgs. Var pētīt jūras un kosmosa dzīles, paredzēt nākotni un izprast pagātni, izzināt augu un dzīvnieku pasauli, kā arī atklāt cilvēka ķermeņa noslēpumus.

29. un  30.janvārī skolēni kopā ar klašu audzinātājiem izzināja pētnieka profesiju, darba ikdienu un bezgalīgi plašās pētījumu iespējas. Skolēniem pētnieku lomās palīdzēja iejusties virtuālais planetārijs, kas aicināja ceļot pa cilvēka asinsvadiem, atklāt jaunu realitātes formu mikronos dzīvās dabas valstībā, piedalīties Visuma veidošanās procesā, izsekot dzīvības rašanās ceļam, iepazīt ģeoloģiskos veidojumus, atmosfēras parādības, izprast dabas aizsardzības nozīmīgumu.

Pasākums norisinājās ESF projekta 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Sagatavoja - Inga Bērziņa