Karjeras izglītības pasākumi

Karjeras izglītības pasākums 5. klasēm

Izveidots Pirmdiena, 22 Aprīlis 2024 12:56

Karjera

Ēnu diena 2024

Izveidots Otrdiena, 09 Aprīlis 2024 13:50

Ēnu diena 2024

1.-3. klases

Ēnu diena 2024

4.-6. klases

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Arī sākumskolā Ēnu diena ir ne mazāk svarīga kā vecāko klašu skolēniem, jo skolēniem ir iespēja iepazīt dažādas profesijas un iedvesmoties no klasesbiedru stāstiem. Šogad aicinājām 1. - 3.klašu skolēnus ne tikai pastāstīt, bet arī iejusties savā sapņu profesijas pārstāvja tēlā, uzvelkot atbilstošu apģērbu, paņemot līdzi profesijas pārstāvja darbarīkus, uzskates materiālus. 

Savukārt  4.-6. klašu skolēni devās ēnot kādu profesionāli vai nozares pārstāvi, lai iepazītu profesiju, jomu, tās darba ikdienu, nepieciešamās prasmes, pavadot gandrīz veselu darba dienu profesionāļa kompānijā.  Ēnu dienā piedalījās 72 skolēni, ēnoja 53 visdažādāko profesiju un iestāžu darbiniekus. Latvijas valsts radio un TV centra darbinieku, pasākuma vadītāju, viesmīli, būvinženieru, sekretāri- personāla pārzini, bibliotekāri, izmeklētāju, kinologu, keramiķi, metinātāju, frizieri,  u.c. Starp pieprasītākajām ēnotāju profesijām- skolotājs, līdzās policijas inspektors, ugunsdzēsējs- glābējs, pavārs. 

Skolēni, veicot Ēnu dienas atspoguļojuma – pārskata analīzi,secina, ka iegūtais Ēnu dienā viņiem palīdzēs atrast savu vietu dzīvē un iespējamo profesiju. Viņi ir gandarīti par doto iespēju.

Kopumā Ēnu diena sākumskolā bija gan izglītojoša, gan aizraujoša pieredze, kas palīdzēja skolēniem iegūt plašāku izpratni par dažādām profesijām, saprast savas intereses un radīt pozitīvu un motivējošu vidi skolā.

Paldies skolotājiem, vecākiem, un skolēniem par sadarbību!

Sagatavoja Ilona Jansone, Inga Bērziņa

Kā atrast savu nākotnes aicinājumu?

Izveidots Trešdiena, 14 Februāris 2024 09:26

Karjera

Autortiesības © 2024 Valmieras Pārgaujas sākumskola. Visas tiesības aizsargātas.
Joomla! ir atvērtā koda programmprodukts ar GNU General Public licenci.
Joomla templates 1.7 by Hostgator