Ekoskola

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Programmas pamatā ir vienkāršas un brīvi piemērojamas, bet tai pat laikā savu efektivitāti jau drīz apliecinošas vides pārvaldes sistēmas izveide skolā.
 
Bet šī programma neaprobežojas tikai  ar vides pārvāldību skolā, jo tā  veicina izpratni par vidi, saistot  to  ar daudziem mācību priekšmetiem, veido attieksmi un vērtības, interesi par vidi un līdz ar to arī vēlmi rīkoties, pie tam procesā iekļaujot ne tikai skolas dzīvē iesaistītos, bet arī apkārtējo sabiedrību, tādējādi veicinot kopējo vides apziņas attīstību.
 
 
Pašlaik Ekoskolu programmā ir iesaistītas vairāk kā 40 000 skolas.
 
Ekoskolu programmas simbols, atpazīstamākais elements un arī viens no tās veiksmes pamatcēloņiem ir stimula sistēma skolām par sekmīgu līdzdalību programmas aktivitātēs un to prasību pilnīgu ieviešanu – Zaļā Karoga balva.

Pasaules bišu diena 2024

Izveidots Ceturtdiena, 23 Mai 2024 15:38

Bišu diena

20.maijā 2.a un 2.b klasē norisinājās Pasaules bišu dienas svinības. Skolēni piedalījās radošajās darbnīcās, kurās viņi izgatavoja bites, bišu šūnas un mājas, piešķirot otro dzīvi plastmasas pudelēm, kartona rullīšiem un citiem materiāliem. Darbiņi ir izdevušies fantastiski un bērniem liels gandarījums, ka it kā no vairs nevajadzīgām lietām var radīt tik iespaidīgus darbus! Malači!

3.d klase Āra izglītības dienā baudīja krāšņo, smaržīgo maija dienu, risinot krustvārdu mīklas, diskutējot un daloties ar zināšanām  par bišu dzīvi.

Sagatavoja Ilona Jansone

Ekoskolas programmas ietvaros top plakāti ar aicinājumu sabiedrībai rīkoties atbildīgi

Izveidots Ceturtdiena, 16 Mai 2024 09:58

Ekoskola

Ekoskolas programmas ietvaros, sadarbojoties ar vizuālās mākslas skolotāju Ilonu Mežinsku, 5. klašu skolēni rādīja savu māksliniecisko talantu, zīmējot plakātus ar aicinājumu sabiedrībai rīkoties atbildīgi un pievērstu sabiedrības uzmanību ekoloģiskajām problēmām. Zīmējumi atspoguļo mūsu dabas skaistumu, un tajos parādās tēli, kas aicina samazināt pārtikas atkritumus, mežu aizsardzību un ūdens resursu saglabāšanu. Katrā zīmējumā bija izteikts vēstījums - piem. "Liec uz šķīvja tik, cik vari apēst!", "Plāno savus iepirkumus!", "Taupi ūdeni!", "Ledusskapī glabā produktus pārredzami!", "Samazini pārtikas atkritumus!", "Pērc tikai to, ko tev vajag!".

Šie zīmējumi iedvesmo ne tikai mūsu skolas apmeklētājus, bet arī kafejnīcas "Rekords", "Ahh - meat", picērijas "Vīnkalni" un "Valmieras peldbaseins" apmeklētājus. Kopumā tika izlikti 38 darbi.

Un tagad ir laiks rīkoties, pārnesot šos aicinājumus mūsu ikdienas rīcībā. Aicinām visus rīkoties atbildīgi pret mūsu planētu - katrs mazs solītis ir nozīmīgs!

Paldies kafejnīcu īpašniekiem un "Valmieras peldbaseins" par iespēju izlikt skolēnu darbus.

Sagatavoja Ilona Jansone

Pasaules bišu diena 2024

Izveidots Trešdiena, 15 Mai 2024 10:14

Bites

Pasaules bišu dienas galvenais mērķis ir veicināt izpratni par bišu un citu apputeksnētāju nozīmi mūsu izdzīvošanā.

Pasaules Bišu dienā atgādinām, ka bez bitēm mūsu pārtikas resursi, bioloģiskā daudzveidība un visas ekosistēmas ir apdraudētas. Bites ir svarīgas mūsu izdzīvošanai, jo tās palīdz apputeksnēt 75% pasaules pārtikas kultūru, 35% pasaules lauksaimniecības zemes un gandrīz 90% no pasaules savvaļas ziedošo augu sugas pilnībā vai vismaz daļēji ir atkarīgas no apputeksnēšanas. Pasaulē ir vairāk nekā 20 000 bišu sugu.

Lasīt tālāk: Pasaules bišu diena 2024

Autortiesības © 2024 Valmieras Pārgaujas sākumskola. Visas tiesības aizsargātas.
Joomla! ir atvērtā koda programmprodukts ar GNU General Public licenci.
Joomla templates 1.7 by Hostgator