Ekoskola

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Programmas pamatā ir vienkāršas un brīvi piemērojamas, bet tai pat laikā savu efektivitāti jau drīz apliecinošas vides pārvaldes sistēmas izveide skolā.
 
Bet šī programma neaprobežojas tikai  ar vides pārvāldību skolā, jo tā  veicina izpratni par vidi, saistot  to  ar daudziem mācību priekšmetiem, veido attieksmi un vērtības, interesi par vidi un līdz ar to arī vēlmi rīkoties, pie tam procesā iekļaujot ne tikai skolas dzīvē iesaistītos, bet arī apkārtējo sabiedrību, tādējādi veicinot kopējo vides apziņas attīstību.
 
 
Pašlaik Ekoskolu programmā ir iesaistītas vairāk kā 40 000 skolas.
 
Ekoskolu programmas simbols, atpazīstamākais elements un arī viens no tās veiksmes pamatcēloņiem ir stimula sistēma skolām par sekmīgu līdzdalību programmas aktivitātēs un to prasību pilnīgu ieviešanu – Zaļā Karoga balva.

Pavasara vēstneši

Izveidots Ceturtdiena, 28 Marts 2024 08:35

Pavasara vēstneši

Ar spilgtiem saules stariem un siltumu 4. - 6. klašu korpusā ir ieradušies pavasara vēstneši - putni, ziedi, kukainīši. 
Ekoskolas izglītības programmas ietvaros 4. klašu kopa, izgatavojot tik dažādos kukainīšus, izmantoja kartonus no kalendāra, no kartiņām, no kartona rullīšiem, dodot tiem “otro dzīvi”. 
Šie pavasara vēstneši simbolizē dzīvības atmodu un jaunus sākumus, kas pavada pavasara ierašanos. Lapu un ziedu plaukšana ir pazīmes, ka dabai pienāk jauns dzīvības cikls, kamēr putni atgriežas no migrācijas un sāk veidot savas ligzdiņas. Nāc un aplūko pavasara vēstnešus, kā arī iepazīsties ar noderīgo informāciju par putnu olām.

LIELS PALDIES 4.klašu kopai par ieguldīto darbu! Skaisti!

Sagatavoja Ilona Jansone

Stādām krokusus Ekoskolas programmas ietvaros

Izveidots Otrdiena, 14 Novembris 2023 13:46

Krokusu stādīšana

Nu jau otro gadu skolas teritorijā pavasarī uzziedēja sniegpulkstenītes. Ekoskolas programmas ietvaros gan skolēni, gan audzinātājas rūpīgi stādīja skaistos pavasara vēstnešus, lai mūsu skolā ienāktu ziedošs pavasaris. Skolas teritorija ir gana plaša, lai šo tradīciju turpinātu, bet šoreiz - rudenī. Un tā 2. klašu skolēni ar audzinātājām sastādīja 115 krokusu sīpoliņus. Paldies čaklajiem, "zaļajiem pirkstiņiem"! 

Sagatavoja Ilona Jansone

Meža diena

Izveidots Pirmdiena, 03 Aprīlis 2023 10:51

pavasaris

4.c klase atsaucās Ekoskolas aicinājumam, atzīmējot Meža dienu. Skolēni aktualizēja koku un mežu apsaimniekošanas nozīmi cilvēka dzīvē. Pārbaudīja savas zināšanas, atpazīstot Latvijas kokus. Noslēgumā tika izveidotas kartiņas - Cildini Latvijas mežus!

Informāciju sagatavoja skolotāja Agnese Neija

Lasīt tālāk: Meža diena

Autortiesības © 2024 Valmieras Pārgaujas sākumskola. Visas tiesības aizsargātas.
Joomla! ir atvērtā koda programmprodukts ar GNU General Public licenci.
Joomla templates 1.7 by Hostgator