Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai

Izveidots Trešdiena, 03 Novembris 2021 13:08

ESF projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001

Valmieras Pārgaujas sākumskola piedalās Eiropas Sociālā fonda projektā Nr.8.3.4.0./16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”.

Projekta mērķis ir samazināt skolēnu skaitu, kas dažādu iemeslu dēļ pārtrauc mācības. Līdz šim projektā PuMPuRS atbalstu varēja saņemt 5.–12. klases skolēni, kā arī profesionālās izglītības iestāžu 1.–4. kursa audzēkņi. Tomēr Covid-19 pandēmijas laikā secināts, ka attālināto mācību laikā grūtības sekmīgā mācību satura apguvē var rasties arī jaunākiem skolēniem, jo viņiem vēl nav attīstītas un nostiprinātas pašvadības mācīšanās prasmes, t.i., spējas patstāvīgi organizēties mācībām, saprast uzdevumus un tos izpildīt. Līdz ar to arī 1.-4. klases skolēniem var veidoties psihoemocionālas problēmas un priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riski. Lai preventīvi mazinātu stresu un mācīšanās diskomfortu, kā arī lai priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas risku mazināšana būtu vēl efektīvāka, projekta vadība nolēma paplašināt projekta PuMPuRS mērķauditoriju. No 2021. gada 1. septembra atbalstu projektā saņem visi skolēni, kam tas nepieciešams, sākot no 1. klases.

Valmieras Pārgaujas  sākumskolā 1.semestrī atbalstu saņem 16 skolēni, kuriem individuālās konsultācijas gan klātienē, gan nepieciešamības gadījumā attālināti tiek nodrošinātas matemātikā un latviešu valodā. 

Valmieras Pārgaujas sākumskolā  projekta koordinatore ir skolas sociālā pedagoģe Anita Knospiņa.

Plašāka informācija par projektu: www.pumpurs.lv

Autortiesības © 2024 Valmieras Pārgaujas sākumskola. Visas tiesības aizsargātas.
Joomla! ir atvērtā koda programmprodukts ar GNU General Public licenci.
Joomla templates 1.7 by Hostgator