Bērnu literatūras maģijas noslēguma pasākums

Drukāt
Izveidots Pirmdiena, 15 Oktobris 2012 10:43
 
    Es, Sendija Kurzemniece, 5.oktobrī piedalījos Bērnu literatūras maģijas noslēguma pasākumā Dikļos. Tas bija ļoti interesants pasākums, un tāpēc es pastāstīšu par to, kas tur notika.

    Pēc interesantā ievada par valodu pasākuma sākumā tika pastāstīts, kā notiks pasākuma gaita. Pieaugušie varēja doties uz lekcijām, bet bērni un jaunieši – uz sarunām un radošajām darbnīcām ar režisoru Armandu Berģi un Leļļu teātra aktrisi Baibu Geķi. Bija arī rakstnieka Vika meistarklase, uz kuru tika tie, kuru darbi bija mazliet veiksmīgāk uzrakstīti kā citiem. Es biju viena no tiem.

   Dikļu pamatskolā, kur notika lekcijas un pārējie pasākumi, es devos tieši uz Vika meistarklasi. Tā bija ārkārtīgi vērtīga pieredze, jo rakstnieks Viks stāstīja par dzejoļiem,

īpaši par tiem dzejoļiem, kas tika iesūtīti uz konkursu „Bērnu literatūras maģija”. 

    Viks runāja arī par citām lietām, piemēram, stāstīja savas domas par dzīvi, reliģiju un to, kā daudziem jēdzieniem nemaz nav skaidrojuma.

    Es ļoti priecājos, ka tiku uz Vika meistarklasi, jo tikties ar rakstnieku vienmēr ir ļoti iedvesmojoši un interesanti. Tā pēc manām domām  bija ļoti  interesanta pieredze.   Es  gan vēlētos, kaut meistarklase ilgtu nedaudz ilgāk, jo mums tika dota tikai stunda šim pasākumam.   

    Pēc Vika meistarklases mēs pievienojāmies pārējiem radošajā darbnīcā, kur runāja par valodu un to, kā tiek veidoti teksti lugām. Arī tas bija interesanti, lai gan es neredzēju un nedzirdēju lielāko daļu no tā, kas tika stāstīts, jo biju meistarklasē. Vadītāji bija atraktīvi un spēja labi piesaistīts bērnu un jauniešu uzmanību.

   Pēc šiem pasākumiem un sātīgām pusdienām bija pats noslēgums, kurā paziņoja katras nominācijas piecus veiksmīgākos, kuri dabūja goda rakstu un pildspalvas futrālīti ar Kocēnu novada pildspalvu tajā. Es ieguvu goda rakstu nominācijā „Čengura ķepa”. Katrs godalgotais darbs tika  nolasīts priekšā.

    Bija ļoti savādi dzirdēt, kā lasa manu darbu, taču tā  bija patīkama sajūta. Es ļoti priecājos, ka biju viena no pieciem, kas ieguva balvu šajā nominācijā, jo uz to nebiju cerējusi. Pašās pasākuma beigās uzstājās Valmieras mūzikas skolas solistu klase ar skaistām dziesmām.

    Man pasākumā patika ļoti daudzas lietas. Viss bija labi izplānots un arī pasākuma vadītāji bija ļoti labi. Man ļoti patika Vika meistarklase un tas, ka tāda vispār ir, jo tā daudziem ir negaidīta iespēja satikt vaigā kādu slavenu latviešu rakstnieku.

    Man kopumā ļoti patika šis pasākums. Tā bija vērtīgi pavadīta diena, un es esmu ieguvusi labu pieredzi.  Ceru, ka nākamgad arī  būs šāds pasākums.

Sendija Kurzemniece ( 6.b klase )

Autortiesības © 2020 Valmieras Pārgaujas sākumskola. Visas tiesības aizsargātas.
Joomla! ir atvērtā koda programmprodukts ar GNU General Public licenci.
Joomla templates 1.7 by Hostgator