Koru „ Rotā” un „Rudzupuķe” sadziedāšanās Cēsīs

Drukāt

  Gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem Rīgā nākošā  gada vasarā, 5.-6. klašu meiteņu koris „Rudzupuķe” 7. novembrī ciemojās Cēsu pilsētas vidusskolā  pie 5.-10. klašu kora „”Rotā”

  Draudzības saknes meklējamas jau vairāk nekā desmit gadus atpakaļ. Pēc ilgāka pārtraukuma bija patīkami atkal pieskandināt skanīgo Cēsu Valsts ģimnāzijas zāli, kur savu kora meistarību spodrina arī mūsu draugi – koris „Rotā” diriģentes Rasmas Holstas vadībā.

 

  Tā kā abi kori ir jau sekmīgi apguvuši pusi no dziesmu svētku repertuāra, tad varēja kopā noskandināt mazos dziesmu svētkus, kopā dziedot izjust daudzbalsīgā kora skanējuma spēku un drauga atbalsta plecu, izdziedot astoņas dziesmas. Kad izskanēja koncerta pēdējā dziesma „Dziedāt visai pasaulei”, abi kori turpināja skanīgo pēcpusdienu ar latviešu dančiem, kuros aktīvi iesaistīja LU deju folkloras kopas „Dandari” vadītāja Inga Holsta ar saviem palīgiem.

  Kopā dancojot radās daudz jaunu draugu, kuri ļoti cer satikt viens otru jaunajā Mežaparka lielajā estrādē nākoša gada vasarā.

  Paldies par sirsnīgo uzņemšanu Cēsu pilsētas vidusskolas direktorei Aija Sīmanei, kura bija uzmanīga  mūsu koncerta klausītāja un direktora vietniecei audzināšanas darbā Līgai Ciemiņai par gādību un uzmanību, lai visas meitenes un mēs, skolotājas, justos lieliski. Sirsnīgs paldies par šī pasākuma organizēšanu kora „Rotā” diriģentei Rasmai Holstai.

 Ceļš uz dziesmu svētkiem Rīgā ir tikai pusē. Vēl jāapgūst astoņas jaunas dziesmas, jāapmeklē kopmēģinājumi, jāpiedalās koru nometnē, cītīgi jāgatavojas koru skatēm.

  Lai pietiek spēka un izturības ikvienai kora „Rudzupuķe” dziedātājai!

Kora „Rudzupuķe” diriģente Ingūna Gruntmane

Autortiesības © 2020 Valmieras Pārgaujas sākumskola. Visas tiesības aizsargātas.
Joomla! ir atvērtā koda programmprodukts ar GNU General Public licenci.
Joomla templates 1.7 by Hostgator