dzejas/esejas konkurss

Izveidots Pirmdiena, 24 Marts 2014 14:09

Jau sesto reizi Salacgrīvas novada bibliotēkas rīko dzejas/esejas konkursu, kurš ir kā  viena no pamataktivitātēm Vidzemes Patriotiskajam dzejas festivālam. 6.festivāls  „Brauc mājās, Latvieti !”  notiks šogad 11.novembrī Salacgrīvas novadā.

Konkursa mērķis ir paplašināt jēdziena patriotisms = latviskums izpratni, popularizēt dzeju, paaugstināt skolēnu un bibliotekāru zināšanas un aktivitāti, veidot iemaņas dzejas /esejas rakstīšanā. Konkursa tēma izraudzīta, atsaucoties uz situāciju Latvijā, kad daudzi aizbraukuši dzīvot, strādāt ārzemēs. Tāpēc šī  gada konkursam aicinām iesniegt jaunrades darbus, kuri būtu kā vēstules, aicinājumi tiem cilvēkiem, kuri pametuši Latviju. Skolēni var rakstīt vēstuli dzejā gan konkrēti kādam savam tuviniekam (mammai, tētim, brālim, omītei, labam draugam), gan vispārīgi uzrunāt svešumā dzīvojošos. Galvenais ir izprast domu, ka vēlamies, lai latvieši atgriežas savā dzimtenē.

Konkurss ir atklāts, to organizē konkursa rīkotāji sadarbojoties ar Vidzemes bibliotēkām, skolām. Darbi tiek vērtēti pa klašu grupām: 2.-3., 4.-5.,6.-7.,8.-9.,10.-12.klase.

Konkursa nolikums šeit!