Drošība internetā

Integrētajā bibliotēkā

Atskatoties uz nesen notikušo „Drošāka interneta dienu” 6.a klases skolēni kopā ar informātikas skolotāju 21. februārī apmeklēja Valmieras integrēto bibliotēku, kur kopā ar Bērnu apkalpošanas nodaļas galveno bibliotekāri Gaidu Saukāni un viņas palīgiem- aktīvajiem jauniešiem no V5V, runājām, analizējām ikdienišķas situācijas, kuras liek aizdomāties, cik neredzami un aizsargāti, pasargāti esam visās savās aktivitātēs, kuras ikdienā izmantojam gan interneta vidē, gan mobilajos telefonos. Izspēlējām minēšanas spēli- no speciāli izveidotiem viltus profiliem zēni izsūtīja meitenēm vēstulītes. Meiteņu uzdevums bija uzminēt. Negāja viegli, bet dažām gan izdevās savus „slepenos pielūdzējus” atšifrēt. Neskatoties uz to, ka klasē viens otru labi pazīstam (daži pat no bērnudārza laikiem), tomēr sociālie tīkli dod iespēju palikt neatpazītam, bet… NEATBRĪVO NO ATBILDĪBAS.

Paldies bibliotēkai par uzaicinājumu!

Informātikas skolotāja Ilze Brice