Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3. C klase ar skolotājām Ilutu Dunderi un Anitu Knospiņu 5.septembrī dodas uz starptautisku bērnu operas festivālu Vācijā

Drukāt

2011.gada vasarā mūsu skolas 2.c klase skolēni un skolotāju Helgas Mezītes un Ilutas Dunderes vadībā iesaistījās starptautiskā projektā , kura ietvaros iestudēja bērnu operu „Putnu kāzas” vācu valodā.

 Pagājušā gada  oktobrī kopā ar Kuldīgas mūzikas skolas audzēkņiem  notika šīs operas pirmizrāde Latvijas Nacionālajā operā. Pirmizrādē piedalījās arī komponists Rolfs Cikovskis, kurš uzaicināja visus mūsu skolēnus  piedalīties starptautiskā   festivālā šā  gada  08. septembrī Gēstahtas pilsētā Vācijā. Paredzēts , ka šajā festivālā kopā bērnu operu „Putnu kāzas” izpildīs skolēni no Francijas, Polijas , Nīderlandes, Vācijas un Latvijas. Komponists izteica vēlmi uzticēt solistu partijas izpildīt mūsu skolēniem.

Tas ir liels gods mums un  mūsu skolēniem.

Šo iestudējumu esam parādījuši Valmieras skolām, kā arī mūsu ārzemju viesiem. Ar operu „Putnu kāzas” piedalījāmies muzeju nakts uzvedumā šā gada 19. maijā Valmierā.

Klases audzinātāja Anita Knospiņa un mūzikas skolotāja Iluta Dundere saka lielu paldies par iespēju piedalīties festivālā akciju sabiedrībai „Latvijas gāze”, Valmieras pilsētas pašvaldībai,  SIA „Respekts” un Valmieras transporta uzņēmumam. Bet vislielāko paldies sakām vecākiem , kuru nesavtīgais darbs, atbalsts un ticība daudzu mēnešu garumā paver bērniem brīnišķo Eiropas mūzikas pasauli.

Sagatavoja: Viktors Litaunieks

Veiksmīgu ceļu!

Autortiesības © 2023 Valmieras Pārgaujas sākumskola. Visas tiesības aizsargātas.
Joomla! ir atvērtā koda programmprodukts ar GNU General Public licenci.
Joomla templates 1.7 by Hostgator