Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 1.-6. klašu skolēni iepazina stāstu par Latvijas neatkarības atgūšanu

17. novembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 1.-6. klašu skolēni iepazina stāstu par Latvijas neatkarības atgūšanu.  Ikvienam skolēnam bija iespēja noskatīties interaktīvu koncertlekciju “Atmodas dziesmas. Dziesmota revolūcija”. Tas ir muzikāls stāsts par Latvijas nesenās vēstures notikumiem- Trešo atmodu, Latvijas neatkarības atjaunošanu. Koncertlekcija palīdzēja iepazīt mūzikas klātbūtnes nozīmi vēsturiskos notikumos.

Programmā iekļautas nozīmīgākās un simboliskākās atmodas laika dziesmas, kas savītas ar stāstu par to, kā notika Latvijas neatkarības atgūšana. Pēc koncertlekcijas noskatīšanās  lielāko klašu skolēni varēja pārbaudīt savas zināšanas risinot krustvārdu mīklu par Trešo atmodu. Atziņas no skolēniem:

mazliet neparasts, bet interesants veids, kā stāstīt par Latvijas vēsturi;

- šādā veidā varējām ne tikai uzzināt faktus, bet arī iepazīt dziesmas;

- bija, ko skatīties un klausīties, mums patika;

- cik jauki, ka dzīvojam brīvā Latvijā;

- latviešiem ir bijusi milzīga griba cīnīties;

- kopā ir lielāks spēks nekā vienam;

- dziesmai liels spēks mūsu tautas dzīvē;

-mums jābūt priecīgiem, ka dzīvojam brīvā un neatkarīgā valstī!

Paldies par izteiktām atziņām 6.a, 6.b, 6.e, 4.e, 1.a un 1.c klasei!