1. klases iepazīst Gudrās pūces grāmatu grozu

Izveidots Otrdiena, 07 Novembris 2017 10:03

Kas visu izteic bez mēles?

Man saka: tā grāmata,

Ar viņu labākās spēles

Un mīļākā saruna.

/Rainis./

Oktobrī projekta ietvaros VPS visas 1. klases caur mīklu minēšanu, lasīšanu klusi un skaļi, rotaļām un dažādiem uzdevumiem iepazina Gudrās Pūces grāmatu grozu.

Kāda izskatās grāmata? Kā to saudzēt un sargāt? Kāpēc nepieciešama grāmatzīme? Uz šiem jautājumiem izdevās rast atbildes.

Noskaidrojām, ka grāmatu ne tikai var lasīt, bet ar to var arī rotaļāties grozot ripuļus, spēlēt paslēpes minot un verot vaļā lodziņus, ar grāmatu var runāt un klausīties spiežot pogas, ir grāmatas ar telpiskām figūrām un grāmatas - puzles.

Grāmatās viss ir iespējams - Runcis staigā zābakos, lauva pārvēršas par mazu pelīti utt. Galvenais ir ļauties šiem brīnumiem.

Vēl aplūkojām izmēros lielāko un mazāko grāmatu, plānāko un biezāko. Ar kustībām mācījāmies O. Vācieša dzejoli ''Viens pa ceļu gāja'' un tas patiešām izdevās.

Paldies visiem skolēniem par darbiņu grāmatzīmju krāsošanā. Tās tiks ielaminētas un ilgi kalpos lasot grāmatas.

Milzīgs PALDIES visām 3. klasēm un klašu audzinātājām par aizpildītajām anketām. Un tā tapa trešklasnieku lasītāko grāmatu tops, kas ir aplūkojas skolas bibliotēkā.

Lasi un izdzīvo neskaitāmus piedzīvojumus kopā ar grāmatām!

Skolotāja Baiba Frinde