Pirmsskolas izglītības iestādes "Sprīdītis" izaicinājums 3.b klasei

Izveidots Otrdiena, 10 Novembris 2020 08:55

Atsaucoties Pirmsskolas izglītības iestāde "Sprīdītis" izaicinājumam, mēs 3.b klase no Valmieras Pārgaujas sākumskolas to pieņēmām. Katrs no mums bija kopā ar savu ģimeni un apciemoja kādu Dižkoku, kas atrodas Valmieras tuvākajā apkaimē. Mēs uzzinājām, ka Valmieras rajonā, Valmieras pagastā atrodas Rietekļa paeglis. Rietekļa paeglis – dabas un kultūrvēstures piemineklis – izslējies kā pīķa dūzis. Izcilā ainavā kā izsaukuma zīme skaistumam. Resnākais un, gribētos sacīt, arī skaistākais paeglis jeb kadiķis Latvijā un Baltijā, un arī Rietumeiropā. Rietekļa paeglis, stumbra apkārtmērs 2,8 m, Resnākais Eiropā. Mēs uzzinājām, ka Valmierā ir daudz skaistu dižkoku .Mums visiem kopā ir jāsaudzē un jākopj dižkoku vietiņas. Liels prieks bija redzēt, ka pārsvarā pie lielākās daļas dižkoku apkārtējā vide ir sakopta, līdz ar to sniedzām Savu mīlestību dižkokā un dižkoku samīļojām, kur tas bija nepieciešams sakopām. Dižkoki ir mūsu Latvijas lepnums, saudzēsim dabu! Kopā mums visiem izdosies! Kopīgā bilde uzņemta septembrī, pirms pulcēšanās ierobežojumiem!

Sagatavoja: 3.b klases audzinātāja Diāna Pozdņihova