Konkurss "Dārznīca"

Izveidots Piektdiena, 15 Marts 2013 10:19

Stādu audzēšana konkurss „ Dārznīca” .

Ir pienācis pirmais pavasara mēnesis dabā . Arī mūsu klases telpā ir iestājies pavasaris ! Ir uzziedējusi pirmā tulpe, aizvien garākas stiepjas kastaņas!

Latvijas Stādu audzētāju biedrība jau otro gadu pēc kārtas aicina visu Latvijas skolu 1. – 6. klašu skolēnus un skolotājus piedalīties stādu audzēšanas konkursā “Dārznīca”. Konkursa ietvaros Latvijas skolēniem ir iespēja iejusties dārznieku lomās, sešu mēnešu laikā pašu spēkiem izaudzējot trīs augus un savus novērojumus dokumentējot „Augu dienasgrāmatā”.

Arī mūsu klase nolēma piedalīties un pamēģināt savus spēkus augu audzēšanas procesā.

Februara sākumā saņēmām  „ Dārznieka ” komplektus un uzreiz ķērāmies pie darba! Stādīšanas darbos mums gāja jautri, gandrīz visi bija „ar zemi līdz elkoņiem un melnu muti.” Kurš ātrāk, kurš lēnāk, bet stādāmais materiāls nokļuva paredzētajā vietā- puķpodā. Līdz skolas beigām klases bērniem pa pāriem ir jākopj  trīs augi- Palsā kastaņa, tulpe un Kanādas egle. Speciālajā  „ Augu dienasgrāmatā” ir jāatzīmē viss, kas saistās ar augu kopšanu - kad aplej, kad mēslo, kad mēra utt.

Klases bērni ir ieinteresēti šajā procesā un labprāt veic savus pienākumus. Katrs rīts sākas ar savu augu apsekošanu- rušināšanu ,apliešanu, mērīšanu, un kāds ir prieks, kad augs ir paaudzies. Patiess prieks mums bija visiem par pirmo tulpīti, gaidām nākamo, kura vēl ir pumpurā.

Manuprāt, ši ir lieliska iespēja bērniem izprast to, ka, lai kaut kas izaugtu, ir jāpieliek pūles. Pārliecināties, ka koki tiešām neizaug tik ātri, cik gribētos. Caur to, ka kāds ir norāvis Tavai tulpītei lapu, izjust to cilvēku rūgtumu, kuriem tiek izpostīti dārzi, nolauzti kokiem zari. Es ļoti ceru, ka mani audzināmie nebūs tie, kuri pavasarī plūks un metīs zemē pirmās pavasara puķes, kuras būs uzziedējušas mūsu skoliņas teritorijā.

6. a klases audzinātāja Iveta Bitmane