Bērnu žūrijas pasākums

Izveidots Piektdiena, 31 Janvāris 2014 16:35

Es, Rūdis, Daniels un citi bērni 2014.gada 28.janvārī devāmies uz Valmieras pilsētas bibliotēkas Bērnu nodaļas pasākumu saistībā ar Bērnu žūriju.

Šoreiz uz pasākumu atnākuši bijām maz- tikai astoņi. Kad visi bijām gatavi sākt, bibliotekāre parādīja jaunākās grāmatas. Dažas no tām jau bija pieejamas bibliotēkā, bet dažas nebija. Bibliotekāre mums parādīja video, kuros stāstīja par šīm grāmatām. Viņa mums teica, lai klausāmies uzmanīgi, jo mums uzdošot jautājumus.

Kad bijām noskatījušies video, bibliotekāre mums lika nosaukt svarīgākos objektus, pa kuriem grāmatu varoņi ceļoja. Viņa pati nebija ievērojusi dažas ēkas, kuras mēs atcerējamies, bet vienu ēku mums neizdevās nosaukt.

Pēc tam mums bija konkurss, kurā kā balvu varēja dabūt konfekti. Bibliotekāre bija sagatavojusi lapiņas ar grāmatu varoņu vārdiem. Viņa bija gaidījusi, ka mēs būsim vairāk, tāpēc lapiņu bija daudz. Katrs izvilka trīs lapiņas, un bibliotekāre uz krēsliem salika grāmatu nosaukumus. Varoņu vārdi bija no tādām Bērnu žūrijas grāmatām, kuras es nebiju lasījis, tāpēc grāmatu nosaukumi bija jāmin. Vienu es uzminēju, bet, lai zinātu, no kuras grāmatas ir pārējie varoņi, mēs prasījām palīdzību bibliotekārei.

Kad visu varoņu grāmatas bija sameklētas, devāmies pie mācību datoriem, lai aizpildītu Bērnu žūrijas anketu. Tajā vajadzēja norādīt, kuras Bērnu žūrijas grāmatas esi izlasījis. Tad sakārtot, kurai tu dosi pirmo vietu, kurai otro, trešo un tā līdz pēdējai grāmatai.

Man izvēlēties bija diezgan grūti, jo visas izlasītās Bērnu žūrijas grāmatas man ļoti patika. Bija jāuzraksta arī, kāpēc tieši tai grāmatai devi pirmo vietu. Nākamājais jautājums bija par to, kura ir tava vismīļākā grāmata, ko esi jebkad lasījis.

Pasākums beidzās, un mēs varējam doties mājās. Tas bija diezgan īss, bet ļoti aizraujošs un interesants! Man patika!

Dāvis Krasts no 4.b klases