Dzimtās valodas dienas pasākums Rīgā

Izveidots Pirmdiena, 03 Marts 2014 08:37

Šī gada 21. februārī Rīgā, Latviešu biedrības namā norisinājās Latviešu valodas aģentūras organizētais Dzimtās valodas dienas pasākums.

Mūsu skolu šajā pasākumā pārstāvēja 5.a klases skolnieks Tomass Avišāns, 6.a klases skolnieki Nauris Mālmanis, Ralfs Alekss Vilnis un latviešu valodas un literatūras skolotāja Dzintra Indriksone. Pasākumā varējām piedalīties tādēļ, ka piedalījāmies radošo darbu konkursā „Ar saknēm       Latvijā” un mūsu darbus uzskatīja par labākajiem. Pasākums sākās ar Latviešu valodas aģentūras direktora Valdmaņa kunga uzrunu. Nedaudz vēlāk apbalvoja konkursa „Ar saknēm Latvijā” uzvarētājus.

Diemžēl mūsu grupā bija arī 7., 8. un 9.klašu skolēni, tāpēc galvenās balvas ieguva skolēni no vecākajām klasēm. Pasākuma turpinājumā pētniece Ina Grosena un arheologs Rūdolfs Brūzis dalībniekus ieinteresēja ar saistošu stāstījumu par vēstures notikumiem Latvijā. Rakstnieks Jānis Lejiņš interesanti pastāstīja par vēsturiskā romāna „Zīmogs sarkanā vaskā”  tapšanu. Pasākuma noslēgumā biedrības namu pamatīgi ierībināja folkloras kopa „Vilki”.

Kaut arī pasākums bija diezgan nogurdinošs un garš, tomēr uzzinājām daudz jaunu ziņu par Latviju un tās vēsturi. Atpakaļceļā iestiprinājāmies „McDonalds” restorānā un ar patīkamām emocijām devāmies mājup.

Liels paldies arī mūsu skolas direktoram Viktoram Litauniekam par aizvešanu līdz Rīgai un nogādāšanu mājās.

Nauris Mālmanis