Radošā darbnīca vizuālās mākslas skolotājiem

Izveidots Pirmdiena, 03 Februāris 2020 11:11

Vizuālās mākslas skolotājas atkal pulcējās uz radošo darbnīcu, š.g. 2 janvārī, lai papildinātu zināšanas un prasmes kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas mācību jomā. „Viss ir tāpat un vienmēr kaut kas no jauna” – tā varētu uzsākt katru radošo darbnīcu, jo profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas saturs ir ļoti plašs., t.i., mācību procesa organizēšanas pieredze, uzdevumi, ieteikumi, piemēri un metodika vizuālajā mākslā.

Praktiskajā nodarbībā dalībnieces ielūkojās Latvju rakstu un zīmju pasaulē, uzzināja, kāda tām ir nozīme un kāds liels  spēks tām piemīt. Latviešu etnogrāfiskās zīmes iedarbojas uz mūsu zemapziņu, domām, vidi un notikumiem, jo dzīvojam simbolu pasaulē, kas ir daļa no mums un dzīves. Katrai skolotājai bija iespēja izzināt savu raksturojošo zīmi kā spēcīgas enerģijas izpausmes formu, izveidojot savu ornamenta fragmentu. Pēc praktiskās nodarbības radās secinājums - jo ilgāk skaties savā ornamentā, jo vairāk saskati – vēstījums ir smalks un sarežģīts, kas aicina uz dziļāku izpēti vēl un vēl.

Paldies vizuālās mākslas skolotājām par radoši un lietderīgi pavadīto laiku ziemas brīvlaikā!

Materiālu sagatavoja vizuālās mākslas MK vadītāja Ilona Mežinska