DALĪTIES – TAS NOZĪMĒ – KOPĀ SPĒT VAIRĀK

Izveidots Trešdiena, 09 Novembris 2022 14:21

Kursi

Rudens brīvlaikā mūsu skolotājiem tika piedāvāti un noorganizēti kursi “Jaunrades darbu vērtēšana kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas jomas vizuālajā mākslā”. Dalīties ar kolēģiem ir mūsu skolas tradīcija, jo „dalīties ar zināšanām – nozīmē - kopā spēt vairāk.” Mūsdienu tehnoloģijas ļauj mums vēl ērtāk un jaudīgāk savienot dažādu zināšanu un prasmju apguvi, iepazīstot ne tikai jaunas lietas, bet arī nostiprināt esošās, jau sen zināmās. Redzot un salīdzinot dažādu praktisko darbu piemērus, skolotājiem bija iespēja, labāk izprast jaunrades lomu un nepieciešamību mūsdienu straujajā ekonomikas attīstībā, meklēt risinājumus kā to veicināt un eksperimentējot raisīt fantāziju, kā arī spēt to atpazīt skolēnu radošajos darbos. Kursu programmas izstrādātais saturs papildināja arī skolotāju zināšanas par kreativitātes (radošuma) lomu izglītības procesos un  jaunrades darbu vērtēšanas kritērijiem, rodot priekšstatu par formatīvās un summatīvās vērtēšanas veidošanas nosacījumiem.

Austins Kleons ir teicis: “Tavs uzdevums ir apkopot labas idejas. Jo vairāk labu ideju Tu apkoposi, jo vairāk Tev būs iespējas gūt iedvesmu no tām.” Tātad, jo vairāk būs labo ideju ar ko dalīties, jo bagātāki mēs visi kļūsim – gan skolotāji, gan skolēni. Lai mums KOPĀ izdodas!

Kursi

Materiālu sagatavoja: vizuālās mākslas MK vadītāja Ilona Mežinska