Floristikas pulciņš „Dabas pētnieki”

Izveidots Otrdiena, 15 Janvāris 2013 10:53

Nu jau otro mācību gadu Valmieras Pārgaujas sākumskolā darbojas mazo floristu pulciņš „Dabas pētnieki”. Tajā piedalās skolnieki no 1.līdz 4.klasei.Floristika ir pateicīgs veids kā rosināt skolēnu interesi par dabu, ļaut katram dalībniekam sajust dabas procesu cikliskumu, veicināt radošumu un atvērtību pasaules uztverei. Nodarbības rosina dalībniekus patstāvīgi domāt un savu ideju praktiski realizēt, izmantojot darbam dabas materiālus atbilstoši sezonai un izmantot arvien jaunus palīgmateriālus. Lai varētu iepazīt dabā atrodamos dabas materiālus un izsecināt, kur atrasto var izmantot floristikā, katram bērnam ir jāiepazīstas ar dabā atrasto. Tas ir jāaptausta, jāizpēta, kad ir īstais laiks tā vākšanai, žāvēšanai un, protams, jau iepriekš jācenšas saskatīt kādā veidā tos varēs izmantot savos radošos darbos.

Iepriekšējais mācību pusgads mazajiem floristiņiem bija ļoti ražīgs. Jau oktobra beigās bērni sāka gatavot darbus par Ziemassvētku tematiku, jo bijām izlēmuši ar saviem darbiem iepriecināt ne tikai sevi un savu ģimeni, bet arī citus. Pulciņa dalībnieku darbi bija skatāmi skolas izstādē, tad tika saņemts uzaicinājums pievienoties ikgadējai floristikas meistares Baibas Grīnbergas floristikas meistardarbnīcas rīkotajai Ziemassvētku izstādei Beverīnas novada Kauguru kultūras namā. Bērniem bija liels gandarījums aizbraukt un pašiem apskatīt izstādi, kur starp pieaugušo darbiem bija arī viņu darbiņi. Vēl lielāks gandarījums bija, kad tika uzaicināti uz izstādes noslēguma koncertu, kur tika arī pateikts paldies par padarīto.

Nu jau 10 gadu Rīgas Dabaszinību skola Rīgā organizēja izstādi – konkursu „Egles rota”. Šajā izstādē tiek aicināti piedalīties dalībnieki no visas Latvijas. Arī mēs šajā gadā izlēmām piedalīties. Darbu temats bija „Egles rota”. Čakli strādājām visu novembri, lai varētu izgatavot katrs savu „Egles rotu” ar ko piedalīties šajā izstādē. Uz konkursu aizvedām 12 darbus. Izstāde bija apskatāma Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Interesanti bija aizbraukt un starp daudzajiem darbiem ieraudzīt arī mūsējos. Bērni guva daudz jaunu ideju jaunu darbu radīšanai. Šajā konkursā divi no mūsu pulciņa bērnu darbiem ieguva 2.vietu, bet trīs darbiņi ieguva atzinības. Mēs esam ļoti priecīgi, kad starp daudzajiem darbiem tika ievēroti un novērtēti arī mūsējie.

Piedalījāmies arī Mammasdabas rīkotajā konkursā „Ziemassvētku rota”. Konkurss ilga trīs nedēļas. Vajadzēja iesūtīt darbu fotogrāfijas ar izgatavošanas procesa aprakstu. Darbiem bija jābūt izgatavotiem no dabai draudzīga materiāla. Katru nedēļu tika izvēlēti 3 labākie no iesūtītiem darbiem. Pirmajā nedēļā par labākiem tika atzīti 3 mūsu darbiņi, bet otrajā nedēļa 1 darbs. Bērni saņēma gandarījuma balvas no Latvijas valsts mežiem.

Mazo floristu pulciņa „Dabas pētnieki”  dalībnieki ir darboties griboši, aktīvi un radoši.

Sagatavoja: Valmieras Pārgaujas skolotāja Agnese Neija