“No stāsta līdz grāmatai”

Izveidots Piektdiena, 25 Novembris 2022 12:00

Skolas soma 2022

22. un 23. novembrī Latvijas skolas somas programmas ietvaros  3. un 4. klašu skolēni piedalījās izzinošā, radošā nodarbībā “No stāsta līdz grāmatai” Ar lielu aizrautību skolēni klausījās rakstnieces Ineses Valteres teiktajā. Bērni tika iesaistīti stāstu un pasaku radīšanas procesā. Uzzināja cik garš ir grāmatas tapšanas ceļš no idejas līdz pašai grāmatiņai. Rakstniece kopā ar skolēniem devās uz fantāziju pasauli, radīja jaunus tēlus un sižetu, spēlējoties ar vārdiem. Šādā veidā parādot bērniem vienkāršu pieeju pasaku tēlu radīšanā. Bērni uzzināja arī kādu profesiju pārstāvji ir iesaistīti, lai taptu grāmata.

Skolas soma 22

Rakstniece pasaku grāmatās “Pasakas ģimenei”  aicina novērtēt to, kas mums ir dots, izvērtēt savu un apkārtējo rīcību, būt godīgiem, drosmīgiem, zinātkāriem un izpalīdzīgiem. Autore savas pasaku grāmatas uzdāvināja arī skolas bibliotēkai, lai ik katram mazajam lasītājam ir iespēja tās palasīt un padomāt par to, ko katra pasaciņa mums māca. Tikšanās ar rakstnieci 1. Un 2. klašu skolēniem būs decembrī.

Skolas soma 22

Sagatavoja Diāna Allika