Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības Valmieras reģiona fināls

Izveidots Piektdiena, 23 Marts 2018 09:54

2017.gada septembrī pirmo reizi visā Latvijā uzsāka Skaļās lasīšanas sacensību 5.- 6.klašu skolēniem. Tās mērķis pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai , sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, veicināt lasītprieku.

Mūsu skolā Skaļās lasīšanas sacensībā piedalījās visi 5. un 6. klašu skolēni. No katras klases divi labākie sacentās 31.janvārī skolas sacensībās. Divi labākie no skolas sacensībām devās uz Valmieras reģiona finālu.

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībā Valmieras reģiona finālā no Valmieras Pārgaujas sākumskolas piedalījās Rūta Krūzenberga (5.d klase) un Rūta Renāte Demitere (6.d klase). Pasākums notika pavasara brīvlaikā 15.martā Valmieras bibliotēkā. Finālā savu lasītprasmi rādīja 13 dalībnieki. Rūta Krūzenberga lasīja fragmentu no Džilas Luisas grāmatas “Debesu vanags”, turpretī Rūta Renāte Demitere no Kārda Orsona Skota grāmatas “Endera spēles”. Laba izvēle!

Tikai viens ieguva iespēju piedalīties Nacionālajā finālā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā maijā.

Rūta Renāte Demitere ieguva žūrijas balvu ,,Intriģējošais nolēpums”.

Lai mums visiem izdodas turpināt šo aktivitāti!

Sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja Dzintra Indriksone