Bērni un jaunieši no visas Latvijas pārstrādei nodod 30,5 tonnas izlietotu bateriju.

Līdz ar mācību gada beigām noslēdzies “Zaļā josta” ikgadējais izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai”, kurā 2019/2020. mācību gadā iesaistījās 315 izglītības iestādes no visas Latvijas. Bateriju vākšanā piedalījās 78 817 bērni un jaunieši, iesaistot savas ģimenes un tuviniekus atkritumu šķirošanā. Kopumā konkursa ietvaros izdevies pārstrādei nogādāt 30 tonnas 531 kg bateriju, kas ir par 44% savākto bateriju vairāk, nekā pērn.

Visas bērnu un jauniešu savāktās baterijas ar AS “BAO” starpniecību nogādātas pārstrādes rūpnīcās un pārtapušas otrreizējās izejvielās. Jāatgādina, ka izlietotas baterijas ir videi kaitīgi atkritumi, kuri, nepareizi apsaimniekoti, spēj ne tikai piesārņot augsni un gruntsūdeņus ar ķīmiskiem savienojumiem un smagajiem metāliem, bet arī radīt nopietnus veselības traucējumus. Pārstrādājot baterijas, tiek taupīti resursi un atgūti vērtīgi materiāli. Konkursa “Tīrai Latvijai” 2019/2020. gada ietvaros, pārstrādājot savāktās baterijas, izdevies atgūt 8097 kg mangāna, 6297 kg dzelzs, 4798 kg cinka un 1799 kg oglekļa.

Visvairāk izlietoto bateriju savāktas un izvestas no Rīgas un Rīgas reģiona mācību iestādēm – konkursam pieteicās 110 izglītības iestādes, savācot 10 t 950 kg bateriju. Kurzemes reģionu bateriju vākšanā pārstāvēja 62 izglītības iestādes, kas savāca 8 t 788 kg bateriju. 51 mācību iestāde no Latgales savāca 3 t 412 kg bateriju. Savukārt 36 izglītības iestādes no Vidzemes pārstrādei nogādāja 4 t 233 kg bateriju. Zemgali konkursā pārstāvēja 53 izglītības iestādes, savācot 3 t 148 kg bateriju.

Vidzemes reģionu konkursā pārstāvēja 36 izglītības iestādes, savācot 4,233 tonnas izlietotu bateriju, ko var salīdzināt ar 5 žirafu svaru, ja vidējais svars ir 850 kg.

Paldies visiem! Esam labu darbu izdarījuši! Šeit skolas rezultāti. (Apkopojuma tabula šeit)

1.   vieta Rolands Caps(1.d – 400 kg)

2.   vieta Reinis Berķis (6.d -202 kg)

3.   vieta Rūdolfs Prudņikovičs (4.d -71kg)

4. vieta Ralfs Mūrnieks(5.a -58 kg)

5. vieta Rūdolfs Pērkons (3.c -28 kg)

Paldies vecākiem,

kas atbalstīja mūsu labo darbu!

Mēs par tīru Latviju!

Pēc  www.tirailatvijai.lv materiāliem